Nowak w TOK FM: Smutny PiS-owski epizod trzeba jak najszybciej zakończyć

- Obaj kandydaci, Komorowski i Sikorski, mają bardzo duży potencjał zwycięstwa - mówił w Poranku Radia TOK FM Sławomir Nowak, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO. - Zwłaszcza zwycięstwa nad kandydatem PiS, co jest bardzo ważne, bo ten smutny epizod w polskiej historii trzeba jak najszybciej zakończyć.

- Przy każdej okazji bracia Kaczyńscy przypominają o tej swojej mrocznej naturze, Jarosław Kaczyński ostatnio grożąc kolejnymi hakami przeciwko politykom PO - podkreślał Sławomir Nowak. - Premier zwrócił się do prezydenta ze stosownym pismem z prośbą o pełne wyjaśnienie co jego brat miał na myśli - dodał.

Nowak: W Platformie współczynnik feminizacji jest najwyższy

- Nie ma żadnych materiałów kompromitujących ministra spraw zagranicznych? - dopytywała swojego porannego gościa Katarzyna Kolenda Zaleska. - Mogę powiedzieć, powołując się na słowa premiera, który powiedział jasno o tym, że i z własnej pamięci i zasięgając opinii ABW, takich materiałów nie ma - tłumaczył Nowak. - To jest taki przejaw czystej formy jeśli chodzi o uprawianie polityki przez PiS. PiS jest mistrzem insynuacji i pomówień.

Czy Sławomir Nowak wierzy Romanowi Giertychowi, że Jarosław Kaczyński kiedy był premierem zbierał haki na polityków PO? - W związku z tym, że Giertych zakończył swoją karierę polityczną, wydaje się dość wiarygodny, natomiast jest pewien znak zapytania dlaczego dopiero po takim czasie - mówił poranny gość TOK FM. - Chociaż trzeba oddać Romanowi Giertychowi to, że on wielokrotnie mówił o tym, że w ten sposób PiS uprawiał politykę - dodał Nowak. - W każdym normalnym demokratycznym państwie tego rodzaju rewelacja wygłoszona przez byłego wicepremiera byłaby gigantyczną sensacją - tłumaczył na antenie TOK FM Sławomir Nowak. - Chciałbym wiedzieć od bezstronnej, apolitycznej prokuratury czy coś jest na rzeczy czy nie - podkreślał. - Jeśli jest, to powinno tu być polityczne trzęsienie ziemi, które zmiecie ze sceny polityczne PiS, a na pewno braci Kaczyńskich, raz na zawsze.

DOSTĘP PREMIUM