Ambasada Rosji: Pismo ws. Katynia było, ale bez konkretów

Ambasada Rosji w Polsce potwierdza, że wie o zamiarze złożenia wizyty w Katyniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzecznik placówki Andriej Karwowski powiedział, że placówka nie otrzymała żadnego pisma w tej sprawie, a wie o tym jedynie z doniesień prasowych.

Rzecznik ambasady potwierdził, że do placówki dotarło pismo w tej sprawie, ale brak w nim było konkretnych szczegółów. - Ambasada Rosji nie otrzymała konkretnych propozycji ws. uczestnictwa pana prezydenta Kaczyńskiego w uroczystościach w Katyniu. Wiemy o chęci uczestnictwa obecności pana prezydenta w rym miejscu. Nie mamy żadnych szczegółów potrzebnych w tej sprawie - powiedział TOK FM rzecznik ambasady Rosji. - To zamieszanie w prasie jest jednym, wielkim nieporozumieniem - dodał.

Rosyjscy dyplomaci przypominają, że ambasador rosyjski w Warszawie powiedział wczoraj, że ambasada nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału prezydenta w uroczystościach w Katyniu. Dodają, że nie było ich również w piśmie Kancelarii Prezydenta Polski.

W specjalnym oświadczeniu Rosjanie podkreślają, że wszystkie komentarze, które w tej sprawie pojawiły się w mediach "są wolną i nieodpowiedzialną interpretacją słów ambasadora Rosji w Polsce". Rosjanie ubolewają nad tym, "że komentarze te są powodem do ogłoszenia dalekosiężnych i nieuzasadnionych oświadczeń".

TOK FM PREMIUM