Mężydło: Kaczyński zbierał haki? Nie wierzę

- Sam był kiedyś inwigilowany i jest mało prawdopodobne, by takie metody stosował wobec innych - przekonuje Antoni Mężydło. Tak poseł PO komentuje w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? słowa Romana Giertycha o rzekomym zbieraniu haków przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Uważam, że Giertych wymyśla takie historie, bo chce się przypodobać Platformie Obywatelskiej albo zaistnieć na scenie politycznej. Nie cenię tego polityka. Moim zdaniem przegra sprawę w sądzie z Jarosławem Kaczyńskim - komentuje słowa byłego wicepremiera w rządzie PiS Mężydło. Polityk mówi o w rozmowie z "Rz", że Jarosław Kaczyński jest bardzo zdolnym politykiem i nie wierzy żeby na kogokolwiek szukał haków.

Były senator PiS przekonuje, że jedynym błędem jaki popełnił Kaczyński było wejście w koalicję z Samoobroną i LPR.

Antoni Mężydło przestrzega przed ewentualnym przyjęciem w szeregi Platformy Romana Giertycha.

- Przyjęcie Giertycha do Platformy byłoby strasznym błędem. Po pierwsze on skrajnie nie pasuje do naszej partii ze względu na swoje poglądy. Po drugie jest niesłychanie ambitny i bezwzględny. Rozsadzi każdą partię. Nikt by z nim sobie nie poradził w PO. Nawet Kaczyński nie wyobrażał sobie Giertycha w szeregach PiS, choć pod względem ideologicznym było im do siebie bliżej - podkreśla Mężydło.

Czytaj więcej Nie wierzę w zbieranie haków

DOSTĘP PREMIUM