"Tym wywiadem Drzewiecki żegna się z polityką"

- Powiedział to, co myślał - mówiła Elżbieta Jakubiak z PiS o słynnym wywiadzie Mirosława Drzewieckiego, w którym mówi, że "Polska to dziki kraj". - On się żegna z polityką - dodaje Stanisław Żelichowski (PSL).

Goście "Siódmego Dnia Tygodnia" w Radiu Zet komentowali wywiad pokazany w telewizji TVN> B. minister sportu mówił, że "gardzi polityką", a "Polska to dziki kraj" . Po emisji fragmentów wywiadu rozpętała się burza, a wielu polityków nie kryło oburzenia.

Drzewiecki wygłosił potem oświadczenie, w którym twierdził, że jego wypowiedzi zostały zmanipulowane. .

Telewizja TVN wyemitowała cały wywiad i udowodniła, że manipulacji nie było. Czytaj więcej

On myśli, że ma rację. To tragiczne

Elżbieta Jakubiak z PiS komentowała słowa b. ministra sportu w Radiu Zet: Drzewiecki wierzył w to, co mówił. Powiedział to, co myślał, co jemu się wydaje naturalne. On myśli, że to co mu się stało jest wielką krzywda, ale nie potrafił odpowiedzieć, czy rozumie co się stało. To jest tragiczne, że on uważa, że ma rację - powiedziała posłanka PiS.

Stanisław Żelichowski z PSL dodał: Nie mówi się źle na swój kraj. Drzewiecki pożegnał się z polityką , mówiąc takie słowa.

Jerzy Szmajdziński dodał: Mirosław Drzewiecki nie zrozumiał, że politykowi można mniej. I jego znajomym można też można mniej.

Czy PO mówi Drzewieckiemu 'pa pa'? Nie dekretujmy

Grzegorz Dolniak, partyjny kolega Drzewieckiego starał się załagodzić sytuację: Zachowywał długo kamienną twarz i starał się poza jednym wystąpieniem zachowywać wstrzemięźliwość, ale wylały się pokłady goryczy. Wiem, że Drzewiecki żałuje niektórych słów, które powiedział w wywiadzie. Były niepotrzebne, mało szczęśliwe słowa. Na tym etapie nie chciałbym jednoznacznie dekretować, czy PO mówi Drzewieckiemu: 'pa, pa' - mówił Dolniak i zastrzegł, że Drzewiecki korzysta z urlopu bezpłatnego.

Jakubiak wcześniej zarzuciła byłemu ministrowi, że jest na urlopie, "bo się zdenerwował" i pobiera poselskie uposażenie.

TOK FM PREMIUM