Giertych: We wtorek akt oskarżenia przeciwko Kaczyńskiemu

Roman Giertych w programie ?Teraz My? zapowiedział, że we wtorek skieruje akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jednym ze świadków ewentualnego procesu ma być Kazimierz Marcinkiewicz. Zwróci się również do Sejmu o pozbawianie prezesa PiS-u immunitetu parlamentarnego.

- Jarosław Kaczyński zbierał wszystkie informacje, które mogły służyć do zdyskredytowania osób z opozycji i koalicja. Jutro kieruje akt oskarżenia przeciwko panu Jarosławowi Kaczyńskiemu - powiedział w poniedziałkowym programie "Teraz My" Roman Giertych, były wicepremier w rządzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR.

- Będziemy również wnosili do Sejmu o uchylenie immunitetu - dodał Giertych. Możliwe, że posłowie przychylą się do wniosku byłego lidera LPR. Swoje poparcie zapowiedział już szef klubu parlamentarnego PO - Grzegorz Schetyna. - Na pewno będziemy głosować nad uchyleniem immunitetu - mówił.

Marcinkiewicz będzie świadkiem

Postępowanie przeciwko Kaczyńskiemu będzie miało charakter karny, a nie cywilny. Dzięki temu będzie można mieć dostęp do dokumentów z postępowań karnych. Na świadka Giertych chce wezwać m.in. prokuratora Marka Wełnę, który miał mówić publicznie, że PiS szukał "haków" na polityków opozycji oraz byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Nie wróci do polityki

- Ja nie wybieram się do polityki - powiedział Roman Giertych. Zaznaczył jednak, że cieszy się, że niektórzy politycy, jak Jarosław Gowin, zachęcają go do tego.

TOK FM PREMIUM