Sekuła nadal przewodniczącym komisji. PiS przegrało głosowanie

Mirosław Sekuła z PO nadal będzie kierował pracami hazardowej komisji śledczej. Za odwołaniem Sekuły głosowali tylko Zbigniew Wassermann i Beata Kempa.

Mirosław Sekuła pozostaje przewodniczącym komisji hazardowej. Członkowie komisji odrzucili wniosek posłów PiS Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy o jego odwołanie.

Przeciw było czterech posłów z PO i PSL. Poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz wstrzymał się od głosu. Za odwołaniem Sekuły głosowali wnioskodawcy.

Mirosław Sekuła twierdził, że wniosek Baety Kempy i Zbigniewa Wassermanna to polityczne polecenie władz Prawa i Sprawiedliwości. Bartosz Arłukowicz tłumaczył, że nie będzie brał udziału w głosowaniu, gdyż przedłużanie walki politycznej niczemu nie służy. Poseł PSL Franciszek Stefaniuk apelował o współpracę tak, by komisja rozwiązała sprawę afery hazardowej jak najszybciej. Jak dodał, odwołanie Sekuły komisji nie pomoże.

Według PiS, Mirosław Sekuła niejednokrotnie dopuścił się naruszenia norm prawnych oraz wypracowanych zwyczajów, a także między innymi nie przestrzega kultury prac komisji.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM