Koszulka Palikota: Z przodu "kocham Radka Sikorskiego", a z tyłu...

Niespodzianka na debacie prawyborczej kandydatów PO. Janusz Palikot ofiarował przewodniczącemu młodzieżówki PO - moderatorowi dyskusji - dwa prezenty: szampana oraz koszulkę. Z przodu napisane było "kocham Radka Sikorskiego", a z tyłu....

"PiS to zdezelowana dubeltówka". Debata kandydatów PO

W Katowicach trwa XIII Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia "Młodych Demokratów". Wybrane zostały tam władze młodzieżówki PO - szefem ponownie został Dariusz Dolczewski - oraz odbyła się prawyborcza debata między kandydatami PO na prezydenta: Radosławem Sikorskim i Bronisławem Komorowskim.

W jej trakcie krótkie wystąpienie miał Janusz Palikot. - Chciałem zdeponować na ręce waszego szefa (Dariusza Dolczewskiego - red.), gratulując mu ponownie wybrania, dwa przedmioty. Dużą trzylitrową butelkę szampana, żebyśmy ją wypili, gdy któryś z dwóch kandydatów zostanie prezydentem Polski oraz koszulkę - powiedział Palikot, po czym zaprezentował koszulkę.

Z jednej strony miała napis "Kocham Radka Sikorskiego", a z drugiej - "Wygra Bronisław Komorowski". Palikot nawiązał tym samym do swoich niedawnych kłopotów z ministrem spraw zagranicznych. Poseł PO ostro go zaatakował, co spotkało się z niezadowoleniem członków jego partii. Nie poniósł za to żadnych konsekwencji - oprócz napisania 100 razy na blogu "Nasz kandydat Radosław Sikorski" - ale zdecydował się nie zabierać głosu w kampanii prawyborczej.

embed
Kto byłby lepszym kandydatem PO na prezydenta?

TOK FM PREMIUM