Młodzi Socjaliści przebrali Szmajdzińskiego za Supermana

SLD zrezygnowało z promowania swojego kandydata na prezydenta w stroju Supermana. Ale Młodzi Socjaliści nie - uruchomili konkurencyjną stronę internetową, na której krytykują i żartują z kandydata SLD na prezydenta.

Na stronie szmajaok.pl młodzi działacze lewicy przebrali Jerzego Szmajdzińskiego za rycerza, tenisistę, pilota F-16 i misia. Ale superbohater Szmajdziński - mimo wszystko - w sieci też wystartował. Konkurencyjną stronę, gdzie kandydat lewicy na prezydenta występuje w roli Supermana - www.superszmaja.com - założyli Młodzi Socjaliści. Ale tu jest to postać negatywna, bo jej twórcy wytykają mu, że - gdy Szmajdziński był w rządzie - podjął kilka złych decyzji. Twierdzą więc, że odpowiada między innymi za wysłanie naszych wojsk do Iraku, likwidację emerytur pomostowych, prywatyzację ostatniego banku państwowego w Polsce, a także za cięcia wydatków socjalnych.

Szmajdzińskiemu najbardziej podoba się miś. "To jest miś walczący"

Tymczasem SLD dziś po godzinie 9 wystartował ze swoją, jeszcze w lutym zapowiadają, stroną internetową. Na www.szmajaok.pl Jerzy Szmajdziński - w odróżnieniu od swojej oficjalnej witryny - jest pokazany w humorystyczny sposób od innej, nieoficjalnej i mało znanej do tej pory strony. Jak mówi Łukasz Naczas, kierownik biura medialnego SLD i jeden z pomysłodawców wszystkie postaci, które pojawiają się na stronie (czyli pilot F-16, rycerz, tenisista i miś) są nieprzypadkowe. - Kojarzą się one młodym działaczom Sojuszu właśnie ze Szmajdzińskim - twierdzi Naczas. Samemu wicemarszałkowi Sejmu ten pomysł się spodobał i - jak mówi w rozmowie z TOK FM - szczególnie pasuje mu przebranie w misia. - Mówią, że jestem misiowaty, a to jest też przecież miś walczący - śmieje się kandydat lewicy na prezydenta.

Na szmajaok.pl można znaleźć także filmy z udziałem Szmajdzińskiego, zdjęcia z jego młodości, gadżety na komputer, a także jedną grę. Młodzi działacze SLD, który stworzyli stronę ogłosili także konkurs na stworzenie karykatury swojego kandydata. Przez stronę można też zapisać się do Fanclubu Jerzego Szmajdzińskiego.

Oscary: kreacje czerwonego dywanu [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM