O. Rydzyk z okazji Dnia Kobiet: Parytety to rasizm przeciwko mężczyznom

Ojciec Tadeusz Rydzyk złożył życzenia wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet - donosi blog "Głos Rydzyka". Życzył m.in., żeby młode kobiety były dobrze wychowywane, by nie wyrosły na ?baboki?. Skrytykował również pomysł wprowadzenia parytetów wyborczych dla kobiet.

Autor blogu "Głos Rydzyka" pisze, że ojciec dyrektor na antenie Radia złożył życzenia wszystkim kobietom z okazji ich święta. - 8 marca nie patrzę, że to jest komunistyczne, że to komuniści wymyślili, tym bardziej, że mam jeszcze raz okazję popatrzeć na to dzieło. Ale ja bym życzył wszystkim dziewczętom i matkom, żeby były piękne. Żeby nie dały się sprowadzić do jakiejś brzydoty. Kiedyś była taka brzydota komunistyczna, a teraz jest taka komuna - mówił.

Dodał, że chciałby, by młode kobiety były "odpowiednio wychowywane". - I właśnie o to chodzi, żeby wychowywanie dziewcząt, kobiet, żeby był szacunek dla nich. Żeby to była kobieta, a nie babok - za przeproszeniem - mówił ojciec dyrektor.

Wypowiedział się też nt. parytetów. - Parytety - nie, to jest niepoważne. Jak ja słyszę tych rządzących, począwszy od pełniącego funkcję premiera, prezydenta i innych... - przecież to jest śmieszne. Niech nikt kobiet nie zmusza, żeby gdzieś tam były i niech nikt im nie zabrania. Są wolne. I tak samo mężczyzn. To jest też taki rasizm przeciwko mężczyznom - opowiadał o. Tadeusz Rydzyk.

Czytaj więcej na blogu "Głos Rydzyka"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM