Pitera nieważna, ale Wojtunik może ujawnić nową aferę

Komentatorzy są zgodni - jutrzejsze przesłuchanie Julii Pitery przed komisją hazardową nie wniesie nic do sprawy, a będzie tylko "spektaklem politycznym". Szef CBA - Paweł Wojtunik - może natomiast dostarczyć nowych faktów ws. działań Mariusza Kamińskiego, w tym informacji nt. nowej afery.

Szef CBA ujawni drugą aferę hazardową?

- Mam wrażenie, że pani Pitera została wezwana tylko dlatego, że ma w nazwie (swojej funkcji - red.) coś związanego z korupcją - komentuje jutrzejsze przesłuchanie posłanki PO dziennikarz Marcin Wójcik. Jego zdaniem, będzie to "kompletna strata czasu". Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" dodaje, że będzie to "spektakl polityczny", niezwiązany z afera hazardową.

Inaczej będzie przebiegać przesłuchanie szefa CBA Pawła Wojtunika. Komentatorzy są zgodni, że zapewne nie powie wszystkiego posłom, gdyż w niektórych sprawach obowiązuje go tajemnica służbowa.

Na pewno posłowie będą chcieli go wypytać działaniach CBA. - Sprzątał po aferze hazardowej w CBA - mówi Wójcik. Zaznacza też, że Wojtunik może ujawnić informację o innej, nieznanej opinii publicznej, aferze.

TOK FM PREMIUM