"Koalicja z PiS nie ma racji bytu" - Napieralski w... Polskim Radiu

Grzegorz Napieralski jest przekonany, że nie będzie koalicji SLD z PiS. Taka koalicja nie ma racji bytu - mówił w... Programie Pierwszym Polskiego Radia lider SLD.

Napieralski przypomniał słowa polityków Sojuszu, którzy przekonywali, że pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość dalej buduje IV RP, na którą SLD się nie zgadza.

Szef Sojuszu wykluczył więc możliwość sformułowania z PiS koalicji zarówno rządowej, jak i parlamentarnej.

Koalicji SLD i PiS nie "będzie"

Wszystko to szef SLD mówił na antenie radiowej Jedynki, w której dwaj członkowie zarządu, prezes oraz dyrektor otrzymali swoje posady z rekomendacji SLD i w efekcie politycznego podziału łupów między lewicą a PiS-em.

Dzięki temu politycznemu związkowi, który trwa od jesieni zeszłego roku i którego politycy SLD i PiS nie chcą oficjalnie nazywać koalicją, ludzie SLD otrzymali także posady i kontrolę nad Informacyjną Agencją Radiową. Generalnie - w wyniku trwającego od zeszłego roku podziału łupów SLD opanował większość Polskiego Radia (w tym oddziały lokalne), a PiS - TVP.

Wymiana kierownictw na "swoich" doprowadziła do konfliktów, z których najgłośniejszy trwa właśnie w radiowej Trójce, której obecne kierownictwo jest na swoich stanowiskach dzięki PiS. Protestujący przeciw zwolnieniom części załogi oraz robieniu z Trójki "tuby propagandowej" radiowcy zapowiadają, że w ich stacji może nawet dojść do strajku.

- PiS chce zrobić z radiowej Trójki tubę propagandową. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie widzę siebie w tym radiu - powiedział Wojciech Mann.

Koalicja SLD-PiS jest jednak, oczywiście, fikcją i również Jarosław Kaczyński twierdzi, że nie wyobraża jej sobie. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS powiedział , że taka współpraca nie mogłaby mieć miejsca ze względów - jak się wyraził - "życiorysowych i światopoglądowych".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM