Gowin: Homoseksualizm jest grzechem i jest naganny moralnie

- Mówiąc językiem Kościoła homoseksualizm jest grzechem, mówiąc językiem świeckim homoseksualizm praktykowany jest zachowaniem nagannym moralnie - uważa Jarosław Gowin. Wiceszef klubu PO, gość Radia ZET wyjaśnił, że to nie oznacza, że nie lubi gejów.

Wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej nie odpowiedział wprost na pytanie, czy nie lubi gejów. Gowin zwrócił uwagę, że "czym innym jest stosunek do konkretnych ludzi, a czym innym stosunek do konkretnego zjawiska. Homoseksualizm (...), czy praktykę homoseksualną uważam za naganną moralnie". Gowin: Homoseksualizm jest naganny moralnie

Tak uważa większość społeczeństwa

Według posła PO taki pogląd w Polsce nie jest odosobniony. - Ten pogląd podziela przytłaczająca większość społeczeństwa - przekonuje Gowin.

Na stwierdzenie Moniki Olejnik, że nie ma takich badań, które by pokazywały stosunek Polaków do homoseksualizmu, powiedział, że ma takie materiały, ale akurat nie przy sobie.

Bliżej mu do Giertych

Miesiąc temu, również w Radiu ZET, Jarosław Gowin, który reprezentuje konserwatywne skrzydło w partii Donalda Tuska przyznał, że pod względem poglądów jest mu bliżej do Giertycha niż do Cimoszewicza.

Wiceszef klubu powiedział też, że sam Giertych bardzo się zmienił: - Jego poglądy wyraźnie ewoluują od skrajnie narodowych ku narodowo-liberalnym.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM