Kłopotek to kolejny polityk, który politycznie zamilknie

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek postanowił "politycznie zamilknąć". Polityk ludowców napisał w oświadczeniu dla mediów napisał, że zdecydował powstrzymać się od komentowania w mediach bieżących wydarzeń politycznych. Dlaczego? Przez ostatnie poczynania Platformy.

Ma to związek z "ostatnimi poczynaniami Platformy Obywatelskiej i premiera Tuska, które godzą w spójność koalicji PO-PSL i łamią zasady, na których oparto jej funkcjonowanie"- napisał w oświadczeniu poseł Kłopotek. Nie wyjaśnił jednak, o jakie poczynania chodzi.

Według polityka PSL, członkowie jego partii różnią się co do tego, jak odnosić się do poczynań i "zaskakujących propozycji" koalicjanta. Poseł Kłopotek wyjaśnił, że zdecydował się na milczenie w tej sprawie, by nie upubliczniać tych różnic w PSL. Zaznaczył, że w swoich wypowiedziach prezentował zawsze własne opinie, które podzielała część członków Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednak nie wszyscy.

W ocenie Kłopotka, "czarę goryczy przepełniło" powołanie przez premiera Donalda Tuska Rady Gospodarczej. - W mojej ocenie była to przysłowiowa kropka nad "i". Powołanie Rady jest prztyczkiem w konstytucyjnych ministrów - uważa poseł PSL.

Eugeniusz Kłopotek dodał, że to, jak długo będzie trwać jego "polityczne milczenie", zależy od sytuacji w koalicji PO -PSL.

Wczoraj podobne oświadczenie przekazał mediom Janusz Palikot. "W związku z tym, iż każda moja wypowiedź traktowana jest jako pretekst do kwestionowania przyjętej przez Zarząd Krajowy PO RP formuły prawyborów, oświadczam, iż do dnia ogłoszenia wyników prawyborów tzn. do 27.03.2010 r., nie będę wypowiadał się w mediach" - napisał Palikot.

DOSTĘP PREMIUM