Wybory 2010. Sikorski pokazał dowód zrzeczenia się obywatelstwa

Tomasz Lis twierdził, że Radosław Sikorski nie mógł zrzec się brytyjskiego obywatelstwa. Żeby przeciąć wszelkie spekulacje, minister spraw zagranicznych zamieścił na swojej stronie odpowiednie dokumenty, dowodzące, że tak zrobił.

Tomasz Lis przekonywał wczoraj w swoim programie , że Radosław Sikorski, wbrew zapewnieniom, nie mógł się zrzec brytyjskiego obywatelstwa.

- Urzędnik Home Office (brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - red.), którego pytałem, mówił, że nie można zrzec się brytyjskiego obywatelstwa. To prezent od królowej - mówił gospodarz programu. Już wtedy Sikorski bronił się twierdząc, że ma na to stosowne dokumenty.

Sikorski pokazuje zrzeczenie się obywatelstwa brytyjskiego

Sikorski przekonywał dziś w Radiu Zet, że byłby bardzo nierozważny, gdyby specjalnie skłamał w telewizji "przed trzema milionami widzów".

Dowodzi, że wtedy zewsząd "byłoby wołanie o dymisję" i cała sprawa mogłaby zakończyć się dla niego bardzo źle. Dlatego to on ma rację, a nie Tomasz Lis i na dowód tego zamieścił na swojej stronie internetowej akt rezygnacji z brytyjskiego obywatelstwa.

Według instrukcji pod tytułem "Jak zrzec się brytyjskiego obywatelstwa" na stronie Home Office , jeśli posiada się obywatelstwo innego kraju, aby stracić brytyjskie wystarczy złożyć odpowiedni formularz. W momencie jego zaakceptowania przez Home Office automatycznie przestaje się być poddanym królowej.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM