Polska będzie miała pierwszego w historii czarnoskórego posła?

Jeśli Mirosław Drzewiecki, jeden z głównych podejrzanych w tzw. aferze hazardowej, zrzeknie się mandatu poselskiego, w Sejmie zasiądzie czarnoskóry John Abraham Godson - podaje RMF FM.

40-letni Godson w rozmowie z RMF mówił, że bycie pierwszym czarnoskórym posłem byłoby dla niego "zaszczytem, przywilejem, ale i zarazem odpowiedzialnością".

Godson urodził się w Nigerii, polskim obywatelem jest od 9 lat. Obecnie jest radnym w Łodzi. RMF pisze, że zamiana byłaby korzystna, jest on bowiem jednym z najbardziej aktywnych rajców w mieście.

Godson zasłynął filmowaniem na sesjach wystąpień byłego prezydenta i jego zastępców, by moc rozliczać ich z każdej publicznie danej obietnicy. Czarnoskóry radny odbył w ubiegłym roku 123 dyżury. Zaczynał od jednego dyżuru tygodniowo, teraz przyjmuje mieszkańców cztery razy częściej. Radiu RMF tłumaczył, że chodzi mu o to, żeby pomóc ludziom. - Nadal są kolejki. To jednak mnie cieszy, bo to oznacza, że ludzie mają do mnie zaufanie - mówił.

Ma 28 tys. znajomych na naszej-klasie

Na swojej stronie internetowej www.godson.pl polityk podkreśla, że "komunikacja z mieszkańcami stanowi bardzo istotne zadanie dla osoby pełniącej funkcję publiczną". Ze swoimi wyborcami kontaktuje się przez portale: twitter, facebook, nasza-klasa (ma tu 28 tys. znajomych), goldenline i blog godson.blog.onet.pl .

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku polityk uzyskał 3807 głosów. Do Sejmu dostała się pierwsza piątka, on był siódmy pod względem zebranej ilości głosów. Szósty na liście Jarosław Stolarczyk wszedł do Parlamentu w miejsce Joanny Skrzydlewskiej, która wybrała karierę w Parlamencie Europejskim. Godson jest więc obecnie pierwszym w kolejce do objęcia fotela poselskiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM