Wybory 2010: Debata Sikorski-Komorowski. Internauci mogą zadawać pytania

W najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się kolejna przedwyborcza debata kandydatów PO na prezydenta. Od dziś każdy może zadać pytanie Sikorskiemu i Komorowskiemu przez stronę internetową Platformy - poinformował Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie.

Pytania do kandydatów zgłosić może każdy, ale zadawać je będą wyłącznie moderatorzy: Joanna Mucha i Sławomir Nowak. Dlaczego akurat oni? - Zależało nam na tym, żeby prowadzili posłowie - przyznał Schetyna. Debacie nie będzie się przysłuchiwać publiczność, ale obecni będą dziennikarze i kamery telewizyjne.

Na oficjalnej stronie PO dostępny jest już formularz , przez który każdy może przesłać swoje pytanie do kandydatów. Moderatorzy w niedziele rano wybiorą 5-6 pytań, które zadadzą Bronisławowi Komorowskiemu i Radosławowi Sikorskiemu. Kandydaci będę mieli także czas na swobodną wypowiedź przed i po debacie. - Żeby była równość szans i wypowiedzi - wyjaśniał szef klubu PO.

Pytania do kandydatów Sikorskiego i Komorowskiego

Czy to nie za mało pytań? - dociekali dziennikarze. Grzegorz Schetyna przyznał, że nie ma idealnej formuły na dyskusję przedwyborczą. - Chcemy żeby ta debata była zwarta i emocjonująca. Coś za coś. Nie chcemy też, by PKW traktowała nasze prawybory jak kampanię wyborczą - podkreślał. Debata ma potrwać około 45-50 minut.

Niedzielna debata to wariant kompromisowy ustalony na wczorajszym spotkaniu marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego z premierem Donaldem Tuskiem i szefem klubu PO Grzegorzem Schetyną. Sikorski opowiadał się za telewizyjną debatą , natomiast Komorowski wolał dyskusję wewnątrzpartyjną .

Członkowie Platformy już mogą głosować na swojego kandydata. Ogłoszenie wyników prawyborów w PO planowane jest na 27 marca.

TOK FM PREMIUM