"Premier ufa tylko córce". Palikot opisał kulisy PO

"Ja, Palikot" to tytuł nowej, jeszcze nieopublikowanej książki posła PO. Tomasz Machała na swoim blogu zamieścił jej recenzję. Palikot opisuje w książce siebie, swoją partię i jej czołowych polityków. W tym i premiera: "Z nikim się nie przyjaźni i ufa tylko swojej córce".

Czytaj więcej o książce na blogu Tomasza Machały

Palikot pisze w książce, że sam jest inicjatorem wszystkich swoich kontrowersyjnych akcji. Nikt z PO mu ich nie zleca, co zarzucali mu inni politycy. Dodaje, że tylko za sprawę "małpkami" został pochwalony przez Donalda Tuska. Chodzi o jego sugestie, że Pałac Prezydencki kupuje małe butelki alkoholu, popularnie zwane małpkami, gdyż Lech Kaczyński ma problemy alkoholowe.

Tusk nieufny

Palikot twierdzi, że Tusk stawia na władzę wodzowską, jednoosobową. Dlatego jego rząd nie jest silną ekipą. Premier wierzy też, że społeczeństwo nie chce wielkich reform, tylko spokojnego rządzenia.

- Potrafi uwieść każdego, jest jak kobieta - tak samego premiera opisuje Palikot. Jednocześnie poseł dodaje, że Tusk "z nikim się nie przyjaźni i ufa tylko swojej córce". W dodatku ma być bezwzględny, bo "potrafi ludzi przeczołgać".

Poseł PO opisuje również zwyczaje premiera. Twierdzi, że Tusk pija czerwone wino, ale w bardzo ograniczonych ilościach, a przy okazji lubi palić cygaro. Ma mieć również jakieś niezwykłe dietetyczne zwyczaje.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM