PSL chce wychodzić z koalicji. Pawlak nie potwierdza

W koalicji PO-PSL trzeszczy. Według informacji "Rzeczpospolitej" ludowcy chcieli wyjść z rządu, po powołaniu przez premiera Rady Gospodarczej. - Wydaję się, że PSL w sumie dobrze czuje się w koalicji - uspokaja Bronisław Komorowski. Spekulacje "Rz" zdementował sam Waldemar Pawlak.

Według "Rzeczpospolitej" bezpośrednim powodem złości PSL było powołanie przez Donalda Tuska, bez porozumienia z koalicjantem, Rady Gospodarczej. Waldemar Pawlak miał podczas spotkania liderów stronnictwa po raz pierwszy stwierdzić, że trzeba zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem koalicji z PO. Ale w Radiu Zet prezes zdementował doniesienia gazety. Zdaniem Pawlaka autor artykułu " trochę przespekulował".

Komorowski uspokaja

- Oczywiście przed każdymi wyborami, a zbliżają się nie tylko prezydenckie ale i samorządowe, w sposób nieuchronny wszystkie środowiska próbują się trochę odróżnić. W koalicjach zawsze z tego powodu są kłopoty - komentował w Poranku Radia TOK FM Bronisław Komorowski.

- Wydaję się, że PSL w sumie dobrze czuje się w koalicji. To wobec PO są formułowane zarzuty, że za bardzo ulegamy PSL w kwestiach istotnych - mówił Komorowski. Według marszałka Sejmu w koalicji nie ma kłopotów. - Nie sadzę, żeby to była jakąś wielką trudność, aby przejść suchą nogą przez kampanie wyborcze. Tym bardziej, że to inna koalicja niż ta, która wcześniej funkcjonowała - deklarował. Komorowski podkreślał, że w koalicji PO-PSL "jest pewien komfort poczucia, jeśli nie pełnej przyjaźni i miłości politycznej to na pewno komfort bezpieczeństwa".

Czy wierzysz, że PSL wyjdzie z koalicji z PO?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM