Wybory 2010. Sikorski czy Komorowski? Internauci i komentatorzy podzieleni

Komorowski? Sikorski? Był prawie remis - orzekli internauci w naszej sondzie. "Sikorski był konkretny, jasny i klarowny" - pisze nasz internauta Piotrek. "Remis ze wskazaniem na Sikorskiego" - ocenia Daniel Passent. "O! Oglądaliśmy inną debatę. Komorowski powinien dziękować za okazję do publicznego dobicia Radka" - komentuje z kolei blogerka Kataryna.

Debata Sikorski-Komorowski - relacja na żywo>>

Bronisław Komorowski wypadł lepiej - uważa 29 proc. osób, które oddały głos w naszym sondażu. Prawie tyle samo głosów - 28 proc. - oddano na Radosława Sikorskiego. 31 proc. - tyle uzyskała odpowiedź "obaj wypadli źle". Do tej pory w naszym sondażu oddano już ponad 22 000 głosów.

Z kolei badani w sondażu SMG/KRC, przeprowadzonym dla TVN24 tuż po debacie, orzekli zdecydowane zwycięstwo Bronisława Komorowskiego. 60 proc. respondentów uznało, że debatę wygrał Marszałek Sejmu. 40 proc. badanych oceniło, że lepszy był Radosław Sikorski.

Pierwsze komentarze: wygrał Komorowski

Także pierwsze komentarze na forach i na Facebooku wskazywały, że widzów bardziej przekonał Bronisław Komorowski. "Nudne, sztuczne i puste słowo wstępne spiętego Sikorskiego. Komorowski na wejściu dużo lepszy" - pisze na na Twitterze Kataryna. "Myślałem że RS będzie bardziej bojowy i błyskotliwy" - wtóruje dziennikarz Igor Janke.

"Sikorski niestety połknął kij, w porównaniu z nim wyluzowany, przyjazny Komorowski wypada dużo lepiej. Merytorycznie na razie też raczej Komorowski. Sikorski strzelił sobie w stopę tą debatą" - pisze w naszej dyskusji na Facebooku Malwina. "Sikorski wydaje się nie być jeszcze gotowy na bycie Prezydentem. Może wystartuje za 5 lat, jako rywal Donalda Tuska.;)" - pisze Mateusz.

"Sikorski był moim czarnym koniem, ale teraz to spadł z dywanu na podłogę... każdym pytaniem się kompromituje. Komorowski odbija jego ataki jak piłeczki ping-pongowe... widać doświadczenie i kompetencje... może się jednak Bronek nauczy angielskiego. Wtedy by był kandydatem idealnym :)" - pisze na Facebooku Rádhulbh.

Podobnie blogerka Kataryna w trakcie debaty nie zmieniła opinii, którą wyraziła tuż po słowie wstępnym: "Sikorski dziękuje Komorowskiemu za stawienie się na debatę. Choć to Komorowski powinien dziękować za okazję do publicznego dobicia Radka".

"Zdecydowanie Sikorski"

"O! Oglądaliśmy inną debatę. Passent i Stankiewicz mówią o remisie ze wskazaniem na Sikorskiego" - komentuje po debacie Kataryna. Rzeczywiście, komentatorzy, którzy dyskutowali w TVN24 tuż po debacie wskazywali raczej na Sikorskiego. - Myślę, że był remis ze wskazaniem na Sikorskiego. Sikorski był lepiej przygotowany warsztatowo, mniej mówił. Natomiast w dziedzinie merytorycznej był remis - komentował Passent.

Po zakończeniu debaty także w dyskusjach na naszym forum i na Facebooku pojawiało się dużo więcej głosów przyznających zwycięstwo Radosławowi Sikorskiemu. "Pan Sikorski ma wizję prezydentury indywidualnej z uwzględnieniem planów partyjnych a pan Komorowski chce tylko realizować plan PO" - pisze Ewelina. "Zgadzam się. Sikorski był konkretny, jasny i klarowny. Komorowski w wywiadach po debacie niespodziewanie się zdenerwował. I tak trochę zrobił się niesympatyczny;) Dla mnie lepiej wypadł RS" - dodaje Piotrek.

"Nic ciekawego"

Zdaniem internautów, debata raczej nie przekona niezdecydowanych członków PO. "Nie powiedzieli raczej nic, co zmieniłoby zdanie ich sympatyków czy przeciwników w PO" - komentuje na Facebooku Jarosław . "Stanowczo za krótko, liczyłem na więcej" - pisze Mateusz.

Sikorski czy Komorowski? Kto wypadł lepiej?

DOSTĘP PREMIUM