Wybory 2010. Olechowski: Prawybory Platformy to putinowski scenariusz

- To nie była debata, tylko prezentacje. Tam trwa casting na brata bliźniaka premiera i to jest dość okropna perspektywa. PO szuka kogoś, kto będzie współpracował z premierem, a premier jednocześnie będzie tą silną osobą. To taki putinowski scenariusz - mówił dziś o debacie prawyborczej Sikorski-Komorowski w "Kropce nad i" Andrzej Olechowski.

Olechowski rozgraniczał swoją wizję prezydentury od tej, którą dostrzegł u obu kandydatów Platformy. Według gościa Moniki Olejnik "obaj panowie bledli" na dźwięk nazwiska Tusk. - Nie podoba mi się to, ja chce prezydenta pełnokrwistego - mówił.

Pytany o swój program wyborczy Olechowski mówił pokrótce o narkotykach i in vitro.

- Nie jestem dogmatycznie przeciwny - odpowiedział Olechowski zapytany o ewentualność legalizacji niektórych narkotyków. Uzasadnił to tym, że jego zdaniem "przegrywamy wojnę z narkotykami". Także jego stosunek do in vitro plasuje go raczej jako liberała. Zdystansował się od słów Bronisława Komorowskiego, który podczas sobotniej debaty nawiązał do eutanazji. Olechowski mówił o "wielkim medycznym osiągnięciu". - Pytanie, czy stać nas na finansowanie tego. Powinno nas stać, bo wielu ludziom daje to przepustkę do szczęścia.

Ostro mówił natomiast o karze śmierci i eutanazji, którym się zdecydowanie sprzeciwia w myśl zasady "nie ja życie dałem, nie ja odbiorę".

DOSTĘP PREMIUM