Pawlak nie ujawnił wszystkich swoich stanowisk

PRZEGLĄD PRASY: Dziennik ?Polska The Times? pisze, że wicepremier Waldemar Pawlak nie wykazał w swoich oświadczeniach majątkowych kilku stanowisk, które zajmował. Pawlak tłumaczy, że funkcje, które pełnił są powszechnie znane i nie przynosiły mu dochodów.

Rada nadzorcza Mostostalu Słupca to niejedyna posada, której Waldemar Pawlak nie wykazał w swoich oświadczeniach majątkowych - pisze dziennik "Polska The Times". Z informacji gazety wynika, że w przeszłości wicepremier był także prezesem Izby Rozliczeniowej WGT SA, prezesem Krajowego Funduszu Pożyczkowego "Karbona", fundatorem Fundacji Samorządowych Funduszy Pożyczkowych, prezydentem fundacji Partnerstwo dla Rozwoju, zasiadał także w fundacji Europa i Samorządność. Tych stanowisk nie można odnaleźć w jego oświadczeniach majątkowych - zauważa dziennik.

Pawlak tłumaczy, że wszelkie funkcje, które pełnił, są ujawnione w Krajowym Rejestrze Sądowym i są powszechnie znane. Jak twierdzi, żadna z wymienionych posad nie przyniosła mu pieniędzy. Jego zdaniem nie trzeba wpisywać niedochodowych funkcji w oświadczeniach.

Jednak w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora napisane jest między innymi, że oświadczenie posła powinno zawierać w szczególności informacje o jego uczestnictwie w spółkach cywilnych lub handlowych - podkreśla dziennik "Polska".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM