Bielan: Zbyt wcześnie ogłoszono klęskę PiS-u

Ostatnie sondaże podbudowały nastroje w partii Jarosława Kaczyńskiego. - PiS ma najwyższe notowania w historii opozycji - chwali się Adam Bielan w Radiu ZET.

Bielan: Platforma ma minus 10

 

Adam Bielan dementuje plotki, że Lech Kaczyński waha się, czy wystartować w wyborach. - To jest plotka polityczna. Pan prezydent Kaczyński skłania się do kandydowania i sądzę, że podejmie decyzję pozytywną - mówi Bielan. Prezydent ma zdecydować o kandydowaniu w maju.

Bielan podkreśla, że Kaczyński ma coraz lepsze notowania. - Prezydentowi rośnie. W "Gazecie Wyborczej" ma 24 punkty procentowe - komentuje dzisiejszy sondaż PBS DGA . W badaniu tym prezydent zyskał trzy punkty i jego strata do ewentualnych kandydatów PO - Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego - wynosi już mniej niż 10 proc.

Nie tylko prezydent zyskuje. - PiS ma najwyższe notowania w historii opozycji, a Platforma ma minus dziesięć w porównaniu do poprzedniego miesiąca. A przypomnę, że w ciągu ostatniego miesiąca krytykowano nasz kongres i chwalono prawybory. PO spada, a nam rośnie. Zbyt wcześnie ogłoszono klęskę PiS-u - mówi Bielan. Tutaj też podpiera się wynikami sondażu opublikowanego w "Gazecie Wyborczej".

Woli Sikorskiego

Adam Bielan uważa, że Radosław Sikorski byłby lepszym kontrkandydatem dla Lecha Kaczyńskiego. - Myślę, że kampania wyborcza pokazuje, że Radek Sikorski nie panuje nad tym, co mówi. Nie panuje nad emocjami. Choć Bronisławowi Komorowskiemu również parę lapsusów się zdarzyło - twierdzi.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM