Lepper naucza o "Wschodzie". Na Uniwersytecie Szczecińskim

Przewodniczący Samoobrony i kandydat na prezydenta - Andrzej Lepper okazał się być specjalistą od polityki wschodniej naszego kraju. Na zaproszenie koła naukowego "Politolog" dał dzisiaj wykład na Uniwersytecie Szczecińskim na ten temat.

Jedna z sal Uniwersytetu Szczecińskiego pękała w szwach, na spotkanie z młodymi politologami przyleciał Andrzej Lepper, który wcielił się w specjalistę od polskiej polityki wschodniej - musimy, jako Polacy, ale także jako Słowianie, szukać tam współpracy, oczywiście na partnerskich zasadach - tłumaczył studentom Przewodniczący.

Co podkusiło koło naukowe "Politolog" by poprosić Leppera o wykład na temat Wschodu? Przewodniczący koła Jakub Gibolski przyznaje - chcieliśmy porozmawiać na różne tematy, ale jakiś pretekst był potrzebny, a że byłemu wicepremierowi najbliżej do rolnictwa i Wschodu, wybraliśmy Wschód - uśmiecha się Gibolski. I faktycznie, podczas spotkania nie zabrakło innych tematów: sex-afery, wyborów prezydenckich, czy wizerunku Przewodniczącego.

Byłem więc się znam

Lepper wziął sobie zaproszenie do serca i do wykładu się przygotował - na pewno znam się na tym i zawsze Samoobrona była za tym, aby stosunki ze Wschodem były poprawne, odwiedzałem Rosję, odwiedzałem Białoruś i Ukrainę, uważam, że mamy sporo do zrobienia i powinniśmy w tym kierunku pójść - zapewniał Andrzej Lepper w rozmowie z reporterem TOK FM.

Tuż przed spotkaniem sala wypełniła się studentami po brzegi, przyszli z ciekawości... ale nie tylko - każdy polityk ma coś w sobie, z każdego można się pośmiać - skomentował spotkanie student I roku - przyszłam, bo niektórzy mówili, że jest show, że idziemy na darmowy kabaret - wtórowała starsza koleżanka.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM