J. Kaczyński zadecydował: senator Skorupa zawieszony

Tadeusz Skorupa, senator PiS, został zawieszony w prawach członka partii - podaje "Rzeczpospolita". Jest to decyzja prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Podjął ją po tym, jak media opisały tzw. aferę działkową. - Senator próbował wymusić od biznesmena teren pod budowę elektrowni - ujawnił "Tygodnik Podhalański".

Afera działkowa. Senator PiS do biznesmena: Coś ty, k***a, o**piał?>>

- Wszystkie wątpliwości muszą zostać wyjaśnione - powiedział w rozmowie z "Rz" rzecznik PiS Mariusz Błaszczak.

Stenogramy rozmów senatora Skorupy>>

Afera działkowa

Według "Tygodnika Podhalańskiego" senator Skorupa chciał wybudować elektrownię wiatrową. Takim terenem dysponował lokalny biznesmen, któremu z kolei zależało na kupnie działki wystawionej właśnie na sprzedaż w przetargu. Jednak przedsiębiorca nie chciał zgodzić się na odstąpienie senatorowi terenu pod budowę wiatraka.

Wtedy Tadeusz Skorupa zagroził, że doprowadzi do unieważnienia przetargu i żadna ze stron na tym nie skorzysta. Na dzień przed ogłoszeniem przetargu, spróbował raz jeszcze wymusić od biznesmena zgodę na postawienie u niego wspomnianego wiatraka.

Biznesmen nagrał rozmowę.

We fragmentach stenogramów nagranej rozmowy, które ujawnia "Tygodnik Podhalański" możemy m.in. usłyszeć, jak Tadeusz Skorupa składa propozycję przedsiębiorcy.

Skorupa: To informacje zdobyte nielegalnie

- To są informacje zdobyte nielegalnie, nie będę się do tego ustosunkowywał, media nie mogą tak postępować z osobami publicznymi - mówi senator Tadeusz Skorupa (PiS) o ujawnionej przez "Tygodnik Podhalański" aferze związanej z próbą wymuszenia przez niego terenu od lokalnego biznesmena. Zapowiada też wniosek do prokuratury.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM, senator Skorupa przekonuje, że został "wmataczony" w sprawę rzekomego zakupu działki bez przetargu.

DOSTĘP PREMIUM