Prokuratura w Nowym Targu bada sprawę Skorupy

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu sprawdzi, czy senator Tadeusz Skorupa nie popełnił przestępstwa. Ruszyło postępowanie sprawdzające.

-Nie mieliśmy zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa - mówi zastępca prokuratora rejonowego, Zbigniew Gabryś, -ale na podstawie materiałów prasowych zdecydowaliśmy się rozpocząć postępowanie sprawdzające z urzędu. Prokurator mówi także, że senator złożył doniesienie w sprawie użycia przez "Tygodnik Podhalański", który wykorzystał nagranie na którym senator nakłania przedsiębiorcę do odstąpienia części swojej działki, nielegalnego podsłuchu i złamanie ustawy o prawie prasowym.

Afera działkowa

Senator, który wczoraj został zawieszony w prawach członka PiS, naciskał na biznesmena Macieja Króla, by odstąpił grunt, na którym senator chciał postawić wiatrak. Groził, że unieważni rozpoczęty przez starostwo przetarg. Przedsiębiorca nagrał rozmowy, które przeprowadził z senatorem, i udostępnił je "Tygodnikowi Podhalańskiemu". -Byłem przyparty do muru - mówił Maciej Król.

Wczoraj senator stwierdził, że nie jest prawdą, jakoby chciał wymusić odstąpienie działki. Mówił też, że nagrana rozmowa miała charakter prywatny, a fragmenty opublikowane przez tygodnik zostały "tendencyjnie wycięte"

Stenogramy z nagrań senatora Skorupy

DOSTĘP PREMIUM