Wybory 2010. Pierwsze przecieki: Komorowski wygrał 65-35

Bronisław Komorowski zdobył około dwóch trzecich głosów w prawyborach - dowiedziała się nieoficjalnie ?Gazeta Wyborcza?. Rezultat ten podobny jest do wyników sondaży.

Komisja prawyborcza, której przewodniczącą jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, pilnuje, żeby wyniki, nawet te wstępne, nie były ujawnione przed oficjalnym ich ogłoszeniem w sobotę. Nie uniknięto jednak przecieków.

"Gazety Wyborcza" dowiedziała się od jednego z polityków PO, że przesądzone jest już zwycięstwo Bronisława Komorowskiego. Miał on zdobyć 65 proc. głosów, a frekwencja wyniosła około 50 proc. - Ostateczny wynik może różnić się o kilka proc. - mówi polityk PO.

Ostatnie sondaże wskazywały, że to marszałek Sejmu wygra prawybory. Według badania CBOS-u sprzed tygodnia, 45 proc. Polaków uważa, że kandydatem PO w wyborach prezydenckich powinien być marszałek Sejmu Bronisław Komorowski; 28 proc. woli natomiast szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Również w sondażach, w których brali udział tylko wyborcy PO, Komorowski wygrywał z Sikorskim. Według badania GfK Polonii dla "Rzeczpospolitej" za marszałkiem opowiadało się sześciu na dziesięciu respondentów.

DOSTĘP PREMIUM