Wybory 2010. Prawybory w PO: frekwencja znana jeszcze dzisiaj?

Donald Tusk na konferencji prasowej w Brukseli zaapelował, by Hanna Gronkiewicz-Waltz jeszcze dzisiaj ogłosiła, ile wyniosła frekwencja w prawyborach w PO. Sławomir Nowak w rozmowie z Gazeta.pl zapowiada, że sobotnie prawyborcze show, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki prawyborów, będzie ciekawe i dynamiczne.

- Będę zwracał się do pani Gronkiewicz-Waltz, by zakomunikowała publicznie jeszcze dzisiaj, jaka była frekwencja, natomiast wyniki wolałbym byśmy poznali jutro - powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli premier Donald Tusk. Przyznał, że będzie partii rekomendował przeprowadzanie prawyborów także w przypadku kandydatów na prezydentów miast, szefów PO, szefów regionów.

Jak będzie wyglądało prawyborcze show?

Prowadzącym konwencję na Politechnice Warszawskiej będzie Jakub Rudnicki, członek komisji prawyborczej. Sławomir Nowak z kolei będzie prowadził studio prawyborcze.

Poseł PO, który organizacyjnie odpowiada za sobotnią Radę Krajową PO, zapowiada, że oficjalne wyniki ogłosi Hanna Gronkiewicz-Waltz, która z ramienia partii jest odpowiedzialna za przebieg prawyborów. Nowak zapowiada, że zostaną również przedstawione konkretne dane, jak głosowały poszczególne regiony czy grupy wiekowe. Swoje wystąpienia - bez względu na ostateczny wynik - będą mieli zarówno Bronisław Komorowski, jak i Radosław Sikorski.

Wyniki prawyborów w PO poznamy w sobotę o godz. 11.

DOSTĘP PREMIUM