Wybory 2010. Członkowie PO o przeciekach: Są niewiarygodne

O północy członkowie PO zakończyli głosowanie w prawyborach. Od rana pytamy polityków tej partii o to jak głosowali, co myślą o frekwencji i przeciekach.

Niesiołowski i Pitera wysłali pocztą

Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" zwycięzcą prawyborów został Bronisław Komorowski. Co na to koledzy z partii? -Wie pan, co to za przeciek - skomentował Stefan Niesiołowski. Poseł mówi, że to raczej przypuszczenia, i że zbliżone są do tego, o czym media spekulowały już wcześniej. Jednak jeśli taki wynik okaże się prawdziwy, będzie zadowolony, bo głosował na Komorowskiego. Pocztą, a nie przez internet. - Jak słyszę login i website, to od razu się gubię - tłumaczył się poseł.

Tradycyjną metodę głosowała też Julia Pitera. Z powodów pragmatycznych. - Nie chciałam zapomnieć. Posłanka liczy na 50 procentową frekwencję: - To byłby dobry wynik, w najważniejszych wyborach rzadko przekracza się 50 proc. - twierdzi. Sama wysyłała smsy przypominające o głosowaniu w swoim okręgu wyborczym. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników nie chce zdradzić na kogo głosowała. jej zdaniem informacje o wyniku głosowania są skrzętnie pilnowane, dlatego nie wierzy w informacje pochodzące z rzekomych przecieków.

...inni przez internet

Poseł Michał Szczerba głosował internetowo. Nie ukrywa na kogo oddał głos - wiadomo, że był zaangażowany w kampanię marszałka Komorowskiego. - Z marszałkiem członkowie partii rozmawiali jak ze starym przyjacielem. Sikorski dopiero się przedstawiał - tłumaczy ewentualny triumf swojego faworyta. Uważa, że każda frekwencja będzie sukcesem - Prawybory to nowa jakość, demokracja w działaniu. Głosowanie to nie był obowiązek.

Nie wierzą przeciekom

Senator Stanisław Gorczyca, właśnie czekający na pociąg, powiedział że nawet nie chce słyszeć o przeciekach. Czeka na oficjalny wynik, tak samo Joanna Mucha - przecieki są kompletnie niewiarygodne - mówi posłanka. Oboje głosowali przez internet. Komentarzy na temat przecieków nie udzielał także asystent Hanny Gronkiewicz - Waltz. Wśród moich rozmówców nie udało mi się trafić na nikogo, kto przyznałby się do głosowania na Radka Sikorskiego.

Ogłoszenie zwycięzcy prawyborów w PO w sobotę o godz. 11.00 - oglądaj transmisję na żywo w Gazeta.pl!

DOSTĘP PREMIUM