Wybory 2010. Komorowski czy Sikorski? Rozstrzygnięcie o 11.00

Dziś poznamy kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Podczas konwencji PO na Politechnice Warszawskiej, o godzinie 11.00 ogłoszone zostaną wyniki prawyborów - transmisja w Gazeta.pl i Tokfm.pl.

O głosy członków partii walczyli marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Platforma planuje na Politechnice "wielkie show". Sławomir Nowak zdradza nam niektóre szczegóły tego, co wydarzy się na ogłoszeniu wyników.

Jak będzie wyglądało prawyborcze show?

Według komentatorów, m.in. Tomasza Machały , niska frekwencja wynika przede wszystkim z tego, że liczba członków PO jest "napompowana" oraz nieaktualna. Z powodu zamieszania z adresami zameldowania członków Platformy, nawet 10 tys. osób mogło nie dostać kart i kodów do internetowego głosowania.

Oficjalnie poparcia Bronisławowi Komorowskiemu udzielili między innymi wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, minister kultury Bogdan Zdrojewski, Julia Pitera oraz minister zdrowia Ewa Kopacz. Swój głos na niego odda też co najmniej dwóch wiceprzewodniczących klubu parlamentarnego - Janusz Palikot i Grzegorz Dolniak. Do tego dochodzi list poparcia, który na ręce marszałka złożyło 36 parlamentarzystek PO. Z kolei poparcie dla Radosława Sikorskiego zadeklarowali już minister finansów Jacek Rostowski, Jarosław Gowin, Andrzej Biernat oraz europosłowie - Sławomir Nitras, Krzysztof Lisek i Bogusław Sonik.

Ogłoszenie zwycięzcy prawyborów w PO w sobotę o godz. 11.00 - oglądaj transmisję na żywo w Gazeta.pl!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM