Wybory 2010. Bronisław Komorowski kandydatem PO na prezydenta [NA ŻYWO]

Bronisław Komorowski jest kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydencki. - Cieszę się bardzo - mówił wzruszony marszałek Sejmu. - Bronku, jestem do Twojej dyspozycji - zapewnił przegrany partyjnych prawyborów Radosław Sikorski.

11.47 Przy fanfarach na scenie pojawiają się wspólnie Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski, Donald Tusk i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kwiaty i gratulacje.

11.46 - Wierzę, że Komorowski będzie prezydentem, który zakończy wojnę na górze. Bo mamy jej już serdecznie dosyć - zauważył Tusk.

11.40 Tusk dziękuje za walkę Sikorskiemu i Komorowskiemu, choć podkreśla, że dzisiaj jest tylko jeden bohater. - Jesteś najlepszy i dlatego wygrałeś prawybory. Nawet jeśli Ci trochę zazdroszczę, to mówię to naprawdę szczerze - zapewnia szef PO.

11.35 - Dzisiaj pokazaliśmy Polakom, że jest taka formacja polityczna, gdzie kluczowe decyzje polityczne podejmuje ponad 20 tys. osób - mówi Donald Tusk. - To jest krok, który zmieni już na zawsze polską politykę.

11.32 I znów wracamy do wirtualnego studia wyborczego. Nowak prezentuje, jak głosowały poszczególne grupy wiekowe. "Rośnie konkurent dla profesjonalnych prezenterów ;)" - pisze na Twitterze Wojciech Szacki.

11.29 - Bronku, jestem do Twojej dyspozycji - ogłasza Sikorski. - Bronku, głosowałem na Ciebie, więc na jesieni musisz wygrać. Już za 270 dni będziemy mogli powiedzieć z dumą - nasz prezydent Bronisław Komorowski - kończy swoje wystąpienie szef MSZ.

11.27 - Pokazaliśmy, że jesteśmy partią, która nie boi się dyskusji - mówi Radosław Sikorski, który podziękował wszystkim, którzy na niego zagłosowali. - Oddanie głosu na mnie wymagało odwagi cywilnej - dodaje.

11.21 PO wyraźnie kopiuje TVN24. Głos zabiera Sławomir Nowak - znajdujący się w wirtualnym studiu wyborczym - przedstawia szczegółowe dane z przebiegu głosowania. Bielan na Twitterze do Nowaka: "Stary, kto Cie w to wrobił?-)". Najwyższa frekwencja na Pomorzu - 64 proc.

11.20 Komorowski przypomniał wojnę koszulkową, którą sprowokował Janusz Palikot . - Jaka puentę tego dzisiejszego dnia, chcę podsumować wojnę koszulkową tak: Kocham Cię Radku, wygrała Platforma - podsumował kandydat na prezydenta.

11.18 - Polsce potrzebny jest prezydent, który będzie miał odwagę bronić prawa obywateli przed zakusami władzy wszechwładnego państwa - Komorowski czyta z kartki.

11.13 Wygrana Komorowskiego spotyka się z olbrzymim aplauzem na sali. Marszałek Sejmu dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w partyjnych prawyborach, szczególnie tym którzy na niego zagłosowali. - Chcę Ci Radku podziękować za dobrą walkę - zwraca się do Sikorskiego.

Komorowski: Radku, dziękuję za dobrą walkę

11.09 Kandydatem na PO na prezydenta jest Bronisław Komorowski! Uzyskał 68,5 proc. głosów. Radosław Sikorski uzyskał 31,5 proc.

11.06 Na scenie stoi Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz członkowie komisji prawyborczej. - Mieliśmy odwagę podjąć wyzwanie, którego nikt przed nami nie podejmował - zagrzewała prezydent Warszawy.

Gronkiewicz- Waltz: Mieliśmy odwagę podjąć to wyzwanie

11.00 Rada Krajowa PO rozpoczęta. Trwa filmowa prezentacja Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego. W pierwszych rzędach stoją kandydaci oraz Donald Tusk i Hanna Gronkiewicz-Waltz.

10.51 Już tylko minuty dzielą nas od poznania ostatecznego wyniku. Sławomir Nitras przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że tych co nie wzięli udziału w głosowaniu powinna spotkać jakaś kara. - Część lokalnych działaczy przyszła z kwiatami przeznaczonymi dla Komorowskiego - donosi nasz reporter. Na aulę Politechniki docierają cały czas kolejni czołowi politycy.

10.39 Adam Bielan na Twitterze: "12.00 TVN24 będę komentować Wąsaty Wynik".

10.33 Jak donosi nasz reporter z auli na Politechnice Warszawskiej, uczestnicy Rady Krajowej PO mogą częstować się jedynie... kruchymi ciasteczkami. Tymczasem na miejsce dotarł właśnie Radosław Sikorski z żoną Anne Applebaum.

10.19 Tomasz Machała na swojej stronie Kampania na żywo donosi o atmosferze w PO. - W Platformie wszyscy napięci. Oczywiście nie tym kto wygrał. Wiadomo kto. Tym jaka była frekwencja w regionach. Baronowie boją się, że polecą głowy za "martwe dusze" - pisze dziennikarz Polsatu.

10.11 Cieniem na prawyborczym show Platformy kładzie się niespodziewanie niska frekwencja . Zaledwie 47,47 proc. uprawnionych do głosowania członków PO wzięło udział w partyjnych prawyborach. Politycy PO przekonują, że to nie jest kompromitacja, choć nie jest też powodem do dumy.

10.05 Sikorski czaruje, intryguje, budzi nadzieję. Dla Komorowskiego mamy uznanie i zaufanie podszyte nudą. Kaczyński ściąga irytację, niesmak, wręcz furię . Zobacz sondaż "Gazety Wyborczej" o tym, jakie emocje budzą w nas politycy .

10.02 Platforma wydała na prawybory w sumie ok. 600 tys. zł. Wielki finał na Politechnice Warszawskiej ma kosztować partię ok. 150 tys. zł. Będzie dynamiczne show jak zapowiada Sławomir Nowak?

Jak będzie wyglądało prawyborcze show?

Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosi po godz. 11 ostateczne wyniki partyjnych prawyborów wyłaniających kandydata PO na prezydenta. Według doniesień medialnych, większą szansę na partyjną nominację ma Bronisław Komorowski, cieszący się poparciem m.in. Stefana Niesiołowskiego, Bogdana Zdrojewskiego czy Ewy Kopacz. Z kolei poparcie dla Radosława Sikorskiego zadeklarowali m.in. minister finansów Jacek Rostowski oraz Jarosław Gowin.

Jednak Komorowski. Popierasz decyzję Platformy?

DOSTĘP PREMIUM