Wybory 2010. "Kocham cię, Radku, ale wygrała Platforma". Komorowski kandydatem PO

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory prezydenckie w Platformie Obywatelskiej. Zdobył 68, 5 proc. głosów. - Kocham cię, Radku, ale wygrała Platforma - powiedział zwycięzca. - Cieszę się bardzo - dodał.

Relacja na żywo z ogłoszenia wyników - czytaj i oglądaj!

Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a jego rywal w prawyborach szef MSZ Radosław Sikorski 31,5 proc. Frekwencja w prawyborach wyniosła 47,47 proc.

Komorowski: Radku, dziękuję za dobrą walkę

- Bardzo serdecznie i z głębokim przekonaniem chcę podziękować mojemu znakomitemu kontrkandydatowi, Radosławowi Sikorskiemu- powiedział marszałek po ogłoszeniu wyniku. Odpowiedział mu ogromny aplauz sali. - Dziękuję za dobrą i prawdziwą walkę. To się w życiu liczy - dodał.

Odniósł się też do pomysłu Janusza Palikota, który - jako jego zwolennik - pokazał w czasie prawyborów swoją nową koszulkę z napisem: "Kocham Radka Sikorskiego" z jednej strony i "wygra Bronisław Komorowski" z drugiej.

- Kocham cię Radku, wygrała Platforma. Lubię cię i cenię, ale wygrała Platforma i niech tak już zostanie - podsumował dziś Komorowski.

- Byłbym fałszywcem, gdybym powiedział, że się nie cieszę, cieszę się bardzo - oświadczył Komorowski tuż po ogłoszeniu przez Hannę Gronkiewicz-Waltz wyniku prawyborów. - Wszyscy mamy świadomość, że pierwszy etap naszej walki o przyszły kształt Polski mamy za sobą - powiedział Komorowski.

Ocenił, że prawybory "to był wielki eksperyment, wielka niewiadoma" - Dziś mamy nie tylko wynik, ale możemy ocenić nasze osiągnięcia, także nasze błędy - mówił marszałek Sejmu. - Chciałem z całego serca podziękować wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w prawyborach - powiedział Komorowski. - Traktuję te głosy jako wielkie wyróżnienie, (...) zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy - oświadczył.

Komorowski dziękował również tym, którzy brali udział w spotkaniach z kandydatami w prawyborach, "za wszystkie wyrazy sympatii, solidarności z nami dwoma".

Odpowiedzialna za wybory Hanna Gronkiewicz-Waltz, która ogłosiła wynik, podkreślała, że ich przeprowadzenie to sukces i oznaka odwagi Platformy. - Dziękuję 20 tysiącom naszych członków za to, że wzięli w nich udział - dodała.

Gronkiewicz- Waltz: Mieliśmy odwagę podjąć to wyzwanie

Prawybory w PO : Bronisław Komorowski kandydatem | Szczegółowe wyniki głosowania | Relacja minuta po minucie | Sikorski: Bronku, jestem do Twojej dyspozycji | Tusk gratuluje | Reakcja prezydenta Kaczyńskiego | Show PO jak skecz Ani Mru Mru | Zdjęcia z gali

Jednak Komorowski. Popierasz decyzję Platformy?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM