Wybory 2010. "Kuba, masz głos". Nowak bawi się w dziennikarza

Podczas sobotniego ogłoszenia wyników prawyborów w PO głównym bohaterem "show" stał się nie zwycięzca Bronisław Komorowski, ale wiceszef klubu PO, który prowadził na żywo relację ze studia wyborczego Platformy próbując naśladować prowadzących TVN24.

Komorowski uzyskał 68,5 proc. głosów, a jego rywal w prawyborach szef MSZ Radosław Sikorski 31,5 proc. Frekwencja w prawyborach wyniosła 47,47 proc. Wyniki ogłoszono na specjalnej konwencji Platformy. Po ogłoszeniu wyników Komorowski podziękował Sikorskiemu za walkę. Ten z kolei poprosił swoich zwolenników o poparcie marszałka.

Obydwaj wydawali się jednak mało wyraziści w porównaniu ze Sławomirem Nowakiem, który wystąpił w zupełniej nowej roli - wdawałoby się - sprzecznej z rolą polityka. W przerwie między przemówieniami podawał informacje o wynikach ze specjalnego "wirtualnego studia wyborczego" PO. Wygląd studia został skopiowany ze studia TVN24, a sam Nowak kopiował sposób mówienia prowadzących wieczory wyborczej i inne programy na żywo tej stacji.

Podczas pierwszego wejścia na żywo Nowak zaprezentował wyniki ogóle i w regionach, podczas drugiego - wyniki wśród grup wiekowych oraz kobiet i mężczyzn.

Nowak - idąc za przykładem profesjonalnych prezenterów - usiłował komentować to, co działo się w auli Politechniki, np. "Jak widać, w auli panuje wspaniała atmosfera". Naśladował też sposób zwracania się prowadzących w studiu do reporterów, np. "Kuba, masz głos".

- Kuba, powiedz, jak atmosfera na Politechnice - pyta Nowak. - Atmosfera fantastyczna, wystarczy posłuchać - odpowiada "reporter" Jakub Rutnicki, który prowadził konwencję na sali. - Bardzo żałuję, że nie mogę być z Wami - tak oto toczyły się dialogi między "Kubą" a "Sławkiem". Zupełnie jak w znanym skeczu kabaretu Ani Mru Mru:

Niektórzy komentatorzy dziwią się, czemu do prowadzenia "show" Platforma wybrała akurat Nowaka, a nie np. Joannę Muchę, która podczas debaty wypadła lepiej. "Sukces nóg Joanny Muchy w debacie, podobno tak zdenerwował Sławomira Nowaka, że osobiście doprowadził do tego, że prawyborcze show poprowadzi tylko on. - Sławek był zły, że po debacie mówiono głównie o niej - powiedział mi jeden z organizatorów gali" - pisze na Facebooku dziennikarz Polsatu Tomasz Machała.

Podczas dzisiejszej konwencji dziennikarze pytali też Muchę, czemu nie prowadziła konwencji w auli. Bo trzeba dawać szansę młodym, a Rutnicki to showman - padła odpowiedź.

Z występu Nowaka cieszyli się za to komentujący. Był - w przeciwieństwie do przemówień Tuska, Komorowskiego i Sikorskiego - świetnym pretekstem do dodania do komentarzy szczypty ironii.

"Stary, kto Cie w to wrobił?-)" - zastanawiał się na Twitterze spin doktor PiS-u Adam Bielan. "Rośnie konkurent dla profesjonalnych prezenterów ;)" - napisał z kolei Wojciech Szacki z "Gazety Wyborczej".

Prawybory w PO : Bronisław Komorowski kandydatem | Szczegółowe wyniki głosowania | Relacja minuta po minucie | Sikorski: Bronku, jestem do Twojej dyspozycji | Tusk gratuluje | Reakcja prezydenta Kaczyńskiego | Show PO jak skecz Ani Mru Mru | Zdjęcia z gali

Jak oceniasz show w wykonaniu Nowaka?

DOSTĘP PREMIUM