Komorowski wygrywa we wszystkich regionach Polski

Bronisław Komorowski zdobył w partyjnych prawyborach więcej głosów niż Radosław Sikorski nie tylko we wszystkich grupach wiekowych, ale także we wszystkich regionach. Sikorski swój najlepszy wynik uzyskał w Kujawsko-Pomorskiem oraz wśród najmłodszych członków PO.

W grupie wiekowej 18- 24 lata, Komorowski zdobył 52 proc., a Sikorski 48 proc. głosów. W grupie wiekowej 25- 34 lata: układ głosów rozkładał się 60 do 40 proc. za Komorowskim; 35-44 lata: 66 - 34 za Komorowskim; 45- 59 lata: 74 - 26 za Komorowskim; a wśród osób powyżej 60 lat: 76- 24 za Komorowskim.

Marszałek Sejmu zdecydowanie wygrał z szefem MSZ także, jeśli chodzi o rozkład głosów ze względu na płeć. Na Komorowskiego zagłosowało 69 proc. kobiet i 68 proc. mężczyzn. Na Sikorskiego - 31 proc. kobiet i 32 proc. mężczyzn.

Najwięcej głosów w partyjnych prawyborach Komorowski zdobył na Mazowszu (78 proc.). Lubelszczyźnie (77 proc.), Warmii i Mazurach (74 proc.), Podlasiu (73 proc.), w Wielkopolsce (72 proc.) i na Opolszczyźnie (72 proc.). Z kolei Radosław Sikorski najlepszy wynik uzyskał w swoim rodzinnym regionie Kujawsko-Pomorskim (46 proc.) oraz w Małopolsce (39 proc.).

Komorowski znaczną ilością głosów wygrał także na Dolnym Śląsku (67 proc.), Śląsku (70 proc.), w Łódzkiem (66 proc.), na Podkarpaciu (68 proc.) i w Świętokrzyskiem (67 proc.).

Szczegółowe wyniki

Frekwencja

Wyniki z podziałem na regiony

Wyniki z podziałem na płeć głosujących

Wyniki z podziałem na wiek głosujących

Źródło: www.platforma.org

Prawybory w PO : Bronisław Komorowski kandydatem | Szczegółowe wyniki głosowania | Relacja minuta po minucie | Sikorski: Bronku, jestem do Twojej dyspozycji | Tusk gratuluje | Reakcja prezydenta Kaczyńskiego | Show PO jak skecz Ani Mru Mru | Zdjęcia z gali

DOSTĘP PREMIUM