Poncyljusz: Jestem zwolennikiem prawyborów

Paweł Poncyljusz, poseł PiS, powiedział, że chciałby, aby w jego partii odbyły prawybory na przewodniczącego. - Nawet jeżeli ktoś miałby być takim zającem, jakim był Sikorski - mówi w Radiu Zet.

Paweł Poncyljusz twierdzi, że kandydatem PiS w wyborach prezydenckich będzie prawie na pewno Lech Kaczyński. W dodatku oprócz Jarosława Kaczyńskiego nie ma innego polityka, który mógłby reprezentować tę partię w wyborach prezydenckich, gdyby obecny prezydent nie starał się o reelekcję. Dlatego prawybory, jakie odbyły się w PO, są PiS-owi niepotrzebne. Co innego np. w przypadku wyborów samorządowych.

- Jestem zwolennikiem organizowania prawyborów w wyborach samorządowych - powiedział w Radiu Zet. Według niego, takie rozwiązanie wpłynęłoby "ożywczo" na PiS i mogłoby zmobilizować struktury tej partii do lepszego działania.

Poncyljusz chciałby również, żeby odbyły się prawybory na szefa PiS. Żeby Jarosław Kaczyński miał kontrkandydat. Nawet, gdyby był na przegranej pozycji. - Ja chciałbym dla czystości sprawy, nawet jeżeli ktoś miałby być takim zającem, jakim był Sikorski - mówi. Poncyljusz już wcześniej krytykował swoją partię za to, że w wyborach na szefa PiS kandydował tylko Jarosław Kaczyński.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM