Schetyna: Nie wiem, dlaczego Palikot się na mnie uwziął

Grzegorz Schetyna odgryza się Januszowi Palikotowi za krytyczne wypowiedzi pod jego adresem. - Zachowuje się agresywnie i niegrzecznie. Szkodzi sobie i partii - przekonuje w Radiu Zet szef klubu PO.

Wczoraj w Radiu Zet i na swoim blogu Janusz Palikot ocenił, że niska frekwencja to osobista porażka Grzegorza Schetyny. - Jestem pewien, że na majowym kongresie wyciągnięte zostaną konsekwencje - powiedział. Jakie? - Moim zdaniem nie nadaje się na sekretarza generalnego partii - odparł w rozmowie z Moniką Olejnik.

Dziś gościem Radia Zet był Grzegorz Schetyna, które odciął się swojemu partyjnemu koledze. - Palikot nie musi ścinać mi głowy, bo nowe władze zostaną wybrane w maju. - Dlaczego Palikot się na Pana uwziął? - pytała Olejnik. - Sam nie rozumiem, bo zachowuje się agresywnie i niegrzecznie. Niepotrzebnie - uważa Schetyna.

Sekretarz generalny PO przekonuje, że Palikot prowadzi jakąś polityczną grę i pokazuje swoje ambicje, ale w ten sposób szkodzi nie tylko sobie, ale i partii. Schetyna przyznaje jednak, że wszyscy w PO powinni uderzyć się w pierś z powody niskiej frekwencji w prawyborach.

Palikot sekretarzem generalnym PO?

Grzegorz Schetyna nie wyobraża też sobie, że Janusz Palikot mógłby zostać nowym sekretarzem generalnym PO. Na taką funkcję kandydatów wskazuje szef partii, czyli Donald Tusk. Zdaniem Schetyny, taki scenariusz byłby niedobry dla partii, bo Palikot zbyt często się kompromituje.

DOSTĘP PREMIUM