Jakubiak: Za wizytę w Moskwie powinniśmy coś dostać

- Wyjazd to schlebianie Rosjanom. Powinniśmy coś za to zyskać - tak Elżbieta Jakubiak z PiS komentuje ewentualną wizytę Lecha Kaczyńskiego w Rosji z okazji zakończenia drugiej wojny światowej. Wymienia nawet, co Rosjanie powinni nam za to dać.

Elżbieta Jakubiak, posłanka PiS, uważa, że prezydent powinien polecieć do Moskwy na obchody 65. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Pod warunkiem jednak, że będą dobrze przygotowana, tzn. z widocznym udziałem polskiej delegacji.

Jakubiak: Za wizytę w Moskwie powinniśmy coś dostać

- Musi wziąć udział w defiladzie wojsko polskie - mówi posłanka. Zaznacza, że jego udział musi być widoczny, a nie symboliczny. - Żeby pokazać całemu światu, że byliśmy szóstą armią świata - tłumaczy. Prócz tego polski przedstawiciel, np. prezydent, powinien mieć możliwość zabrania głosu.

To jednak nie wszystko. - Tam wyjazd to schlebianie Rosjanom, a powinniśmy coś za to zyskać. Np. akta, czy konkretne rzeczy - mówi. Dodaje, że na uroczystościach wcale nie musi być obecny prezydent, ale jakiś niższy rangą polski przedstawiciel np. minister spraw zagranicznych, czy ambasador Polski w Rosji. Dlatego wizyta Lecha Kaczyńskiego jest dla nich wyróżnieniem, za które powinni zapłacić.

Małysz za Kaczyńskiego

Elżbieta Jakubiak poinformowała również, że kończy z karierą polityczną i wyrusza na podbój sportu. Ma zostać trenerką Adama Małysza. Te i inne medialne żarty na prima aprilis możesz śledzić w relacji na żywo serwisu Deser.pl .

Jakubiak: Zostanę trenerką Adama Małysza

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM