Najchętniej zapraszani: Kalisz i Arłukowicz

PO i PiS może mają najwięcej posłów w Sejmie, ale w programach publicystycznych najczęściej występują: Bartosz Arłukowicz i Ryszard Kalisz, obaj z klubu Lewicy. Zobacz, dlaczego.

Jak donosi "Rzeczpospolita", dziennikarze do tegorocznych programów publicystycznych najczęściej zapraszali Ryszarda Kalisza i Bartosza Arłukowicza. Obaj należą do sejmowego klubu Lewicy. Badania wykonał Instytut Press-Service Monitoring Mediów i magazyn "Press".

Arłukowicz tłumaczy, że to z powodu przynależności do małego klubu parlamentarnego. - Posłowie z takich klubów mogą częściej bywać w mediach - mówi. Dodaje również, że dziennikarze zapraszali go tak chętnie do programów, bo jest członkiem hazardowej komisji śledczej.

Z kolei Kalisz swoją popularność zawdzięcza charakterowi. - Kalisz to jak brat łata. Uśmiechnięty, ciepły, trochę flegmatyczny. Ma dużą łatwość błyskawicznego przekazywania tego co pomyśli - tłumaczy politolog dr Wojciech Jabłoński z Uniwersytetu Warszawskiego.

Najczęściej z ramienia PO występuje Jarosław Gowin, a PSL Janusz Piechociński - trzecie miejsce w rankingu. PiS najczęściej reprezentuje Elżbieta Jakubiak.

DOSTĘP PREMIUM