Szczygło: Fotyga miała większe osiągnięcia niż Sikorski

- Polityka ministra Sikorskiego sprowadza się do dobrych efektów wizualnych, a słabych efektów realnych - mówi w Radu Zet Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Według niego, zupełnie inaczej było w przypadku Anny Fotygi.

Aleksander Szczygło ma bardzo złe zdanie o pracy ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. - Polityka ministra Sikorskiego sprowadza się do dobrych efektów wizualnych, a słabych efektów realnych - mówi. Dodaje, że zupełnie inaczej było za czasów poprzedniczki Sikorskiego - Anny Fotygi - która miała, zdaniem Szczygły, realne sukcesy.

Przykładem jego niekompetencji może być brak konsekwentnego działania. - Jest przede wszystkim brak konsekwencji. Najpierw mówił, że trzeba militarnie odpowiadać na zakusy Rosji w stosunku do krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a później mówi, że należało się zastanowić nad przyjęciem Rosji do NATO - twierdzi.

Wczoraj Radosław Sikorski podsumował w Sejmie swoje dotychczasowe działania i przedstawił priorytety polskiej polityki zagranicznej. W czasie debaty skrytykowała go Grażyna Gęsicka z PiS .

TOK FM PREMIUM