Poseł Górski od Obamy orzekł: Rosja mataczy

Poseł PiS Artur Górski (ten od Obamy i "końca cywilizacji białego człowieka) oskarża Moskwę o mataczenie w sprawie smoleńskiej tragedii. Poseł PiS, znany ze swoich barwnych wypowiedzi, wyznał "Naszemu Dziennikowi", że co do mataczenia Rosjan to "ma niemal pewność".

-Jeśli złoży się w całość informacje, które napływają (...), to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, bo dziś bez namacalnych dowodów, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za tę katastrofę, za ten nowy Katyń - ogłosił w wywiadzie Górski. Poseł PiS, przytaczając różnej wagi informacje (w tym te dementowane już w weekend a nawet takie, których w mediach nie sposób znaleźć) mówi na przykład, że "samolot cztery razy podchodził do lądowania, gdyż za każdym razem Rosjanie odmawiali zgody na lądowanie, wysyłając maszynę z prezydentem na lotniska do Mińska lub Moskwy" (żadne poważne media nigdy nie podawały informacji, że Rosjanie "odmówili" lądowania - red.).

Poseł obawia się, że "możemy nigdy nie poznać prawdy". - Rosjanie zapowiedzieli zabranie ciał do Moskwy i wcale nie są pewni, czy dopuszczą Polaków do śledztwa (już dopuścili - red.). Jeśli nas nie dopuszczą, to będzie oznaczało, że nie poznamy zapisów z czarnych skrzynek (od początku Rosjanie mówili, że nagrania będą analizowane z udziałem Polaków - red) i nigdy nie dowiemy się prawdy, jak w przypadku tragedii w Gibraltarze, gdy zginął gen. Władysław Sikorski.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ . A tutaj wywiad z TOK FM tłumaczący dlaczego szukamy spiskowych teorii dziejów . Tłumaczy dr Zuzanna Grębecka, antropolog kultury Uniwersytetu Warszawskiego.

TOK FM PREMIUM