Bielan: Lipiński i Kuchciński będą reprezentować PiS w konsultacjach ws. wyborów

W konsultacjach na temat terminu przedterminowych wyborów prezydenckich PiS będą reprezentować jego wiceprezesi: Adam Lipiński i Marek Kuchciński. Poinformował o tym w Programie Trzecim Polskiego Radia b. rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Bielan.

Konsultacje zapowiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Bielan dodał, że raczej nie weźmie w nich udziału prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prawdopodobnie przyjdzie on jednak na dzisiejsze, żałobne posiedzenie Sejmu.

Adam Bielan powiedział, że pogrzeb pary prezydenckiej prawdopodobnie odbędzie się w niedzielę. Później rozpoczną się pogrzeby innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Bielan wyraził przekonanie, że pracownicy Kancelarii Prezydenta będą dobrze wykonywać swe obowiązki mimo ciosu, jaki na nich spadł.

Przyznał, że posłów PiS-u, którzy zginęli w katastrofie, będzie bardzo trudno zastąpić. W sensie formalnym ich mandaty obejmą kolejne osoby z list wyborczych, a następca senatora Stanisława Zająca zostanie wybrany w wyborach uzupełniających. Adam Bielan powiedział, że posłowie, którzy zginęli, byli powszechnie lubiani w klubie. Szczególną sympatią cieszył się wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra.

Klub Prawa i Sprawiedliwości otworzył centrum pomocy dla rodzin ofiar katastrofy. Posłowie, którzy zginęli, byli bowiem dziadkami, mężami i ojcami.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM