Poncyliusz: Jarosław Kaczyński trzyma się bardzo dobrze

- Wydaje mi się, że na te ciosy, które na Jarosława Kaczyńskiego spadły w ostatnich tygodniach to trzyma się bardzo dobrze - mówi o samopoczuciu prezesa PiS Paweł Poncyliusz. - Nie dość, że stracił brata z bratową, ma również mamę w szpitalu - przypomina poseł PiS i dodaje: - Na jego miejscu, trudno by mi było tę burzę w głowie poukładać.

- Widać było sytuację innych rodzin, gdzie jak wracały trumny to osoby mdlały, szlochały. Na tym tle Jarosław Kaczyński trzyma się bardzo dobrze i oby tak dalej było - mówił poseł Poncyliusz w TVN24.

Na pytanie, czy był taki moment, w którym prezes Kaczyński myślał, czy nie wycofać się polityki poseł PiS powiedział, że sam nie wie, co by w takiej sytuacji zrobił. - Ja się w ogóle zastanawiam, co powinien Jarosław Kaczyński zrobić. Jak ja bym był na jego miejscu, trudno by mi było tę burzę w głowie poukładać - przyznał Paweł Poncyliusz.

Zdaniem posła, napięty kalendarz wyborczy, według którego do najbliższego poniedziałku partie polityczne muszą zgłosić kandydatów do wyborów prezydenckich z tysiącem podpisów, nie jest problemem dla tak dużej partii jak Prawo i Sprawiedliwość. Poncyliusz pokreślił jednak, że w tej chwili PiS przede wszystkim żegna kolegów i dokąd to się nie skończy, nie będzie rozmów o najbliższej przyszłości politycznej, w tym o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich prezesa PiS.

- Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego za to, z jaką postawą przyjmuje te wszystkie ciosy, które na niego spadają. Bo to nie są tylko ciosy rodzinne (...). W jednej chwili odeszło z tego świata kilku liderów, którzy mu pomagali - podkreślił Paweł Poncyliusz.

W katastrofie samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim zginęli m.in. Grażyna Gęsicka, Aleksandra Natalli-Świat, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wassermann i Krzysztof Putra.

DOSTĘP PREMIUM