Waszczykowski: Polityka rosyjska na kursie kolizyjnym z polską

- Doceniamy pewne gesty ze strony rosyjskiej. Ale w wielkiej polityce nie można być aż takich optymistą. Raczej ta polityka jest na kursie kolizyjnym z polską polityką - powiedział gość radia TOK FM Witold Waszczykowski, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- Żyjemy w Europie w miarę bezpiecznej, w miarę spokojnej. Mimo tragedii polityka państw ościennych nie zmieniła się. W dalszym ciągu mamy do czynienia z tą samą polityką - powiedział Waszczykowski w rozmowie z Igorem Janke w radiu TOK FM.

- Jesteśmy w tej chwili na początku drogi na temat relacji polsko-rosyjskich. Jest wiele głosów optymistycznych. Ja podzielam do pewnego stopnia ten optymizm. Doceniamy pewne gesty ze strony rosyjskiej. Musimy mieć też świadomość, że polityka, że interesy tego państwa się nie zmieniły - ocenił Waszczykowski.

- W tej chwili może dojść do zmiany pewnej retoryki, być może w niektórych kwestiach historycznych do pewnych przełamań się po stronie rosyjskiej, ale w wielkiej polityce nie można być aż takich optymistą. Raczej ta polityka jest na kursie kolizyjnym z polityką polską. Tu problemy będą trwały- podsumował wiceszef BBN.

DOSTĘP PREMIUM