Gen. Czempiński: Klich zachował się niezręcznie. Wszystkim zabrakło wyobraźni

- Bogdan Klich zachował się nieprawidłowo i wykazał się niefrasobliwością - powiedział w Radiu ZET gen. Gromosław Czempiński. Jego zdaniem, szef MON widząc listę zaproszonych do samolotu prezydenckiego dowódców wojsk powinien odruchowo wysłać dodatkowy samolot, a nawet dwa.

Były szef UOP uważa wypowiedź Klicha o tym, że żadne procedury nie zostały złamane za "niezręczną". Według obowiązujących procedur, jednym samolotem nie mogą lecieć dowódcy i ich bezpośredni zastępcy. Gromosław Czempiński tłumaczył, że zasady, kto lata rządowym samolotem powinny wspólnie ustalać kancelaria premiera i MON.

Zdaniem gen. Czempińskiego, w sprawie listy pasażerów samolotu prezydenckiego do Katynia zabrakło wszystkim wyobraźni. - Miejsce do którego leciano, osoby, prezydent, który się znajdował na pokładzie spowodowały jakieś "zaciemnienie" tych wszystkich ludzi. Nikt nie zwrócił uwagę, że ta lista jest nie do zaakceptowania - oceniał w Radiu Zet.

Gen. Czempiński uważa, że po tragicznym wypadku pod Smoleńskiem powinno się zrewidować obowiązujące procedury, tak jak już uczyniły to niektóre kraje.

DOSTĘP PREMIUM