Wybory 2010. Staniszkis: Ludziom należy się więcej niż Komorowski

Prof. Jadwiga Staniszkis stwierdziła w radiu RMF FM, że Jarosław Kaczyński ma szansę wygrać w wyborach prezydenckich. Według niej, jest lepszym kandydatem niż Bronisław Komorowski i Andrzej Olechowski.

- Moim zdaniem ma szansę wygrać, ale to wymaga wiary, przede wszystkim w jego otoczeniu - tak ewentualny start Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich skomentowała w radiu RMF FM Jadwiga Staniszkis.

Widzi bowiem oznaki, że społeczeństwo - po katastrofie pod Smoleńskiem - jest bardziej przychylne PiS-owi i jego kierunkowi politycznemu. - Polska się zmieniła i tej Polsce pokazały te kolejki w Warszawie. Oklaski były tylko w pewnych momentach tej ceremonii: po Śniadku, po arcybiskupie Michaliku - mówi. - Tym ludziom należy się więcej. I to "więcej" to jest więcej niż Komorowski i na pewno sto razy więcej niż Olechowski - dodaje.

Staniszkis uważa, że Komorowski nie spełnił się jako pełniący obowiązki prezydenta. - Ma trzy stanowiska najważniejsze w państwie - jest obciążony. Widać w nim ten strach, widać w nim brak charyzmy - twierdzi. W dodatku jest, według niej, jeszcze "nijaki i sprytny, ale na małym poziomie".

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM