Wybory 2010. Intelektualiści apelują: Jarosławie Kaczyński, kandyduj

Grupa intelektualistów podpisała się pod apelem do Jarosława Kaczyńskiego, żeby wystartował w wyborach - podaje portal Onet.pl. - W obliczu niezwykłej tragedii, która pana dotknęła, ale dotknęła też i Polskę i nas wszystkich zwracamy się do pana z prośbą, by zdecydował się pan kandydować - piszą w liście do niego.

Prawo i Sprawiedliwość nie ma jeszcze kandydata na prezydenta. Prawdopodobnie zostanie on wyznaczony w poniedziałek na spotkaniu władz partii. Najprawdopodobniej kandydatem PiS będzie Jarosław Kaczyński. Grupa intelektualistów zaapelowała do niego, żeby zgodził się wystartować w wyborach.

- W obliczu niezwykłej tragedii, która tak bardzo pana dotknęła, ale dotknęła też i całą Polskę i nas wszystkich - i która stworzyła groźną dla Państwa Polskiego sytuację, zwracamy się do pana z prośbą, aby zdecydował się pan kandydować w wyborach na Prezydenta Rzeczpospolitej. Tylko Pan jest w stanie poprowadzić Polskę w kierunku wytyczonym przez zmarłego tragicznie swego brata, prezydenta Rzeczypospolitej, prof. Lecha Kaczyńskiego. Wierzymy, że w tych najtrudniejszych dla Ojczyzny chwilach, pan dźwignie ją z zapaści i chaosu - piszą w apelu.

Podpisali się pod nim m.in. Adam Macedoński (współzałożyciel Instytutu Katyńskiego), Andrzej Nowak (prof. UJ), ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski, Michał Kulenty (kompozytor), Ewa Dałkowska (aktorka), Waldemar Żyszkiewicz ("Tygodnik Solidarność"), Leszek Elektorowicz (pisarz), Lucyna Lubańska (Fundacja "Sacr Art."), Krzysztof Durek (Stowarzyszenie "Godność"), Piotr Batycki (reżyser), dr Barbara Niemiec.

DOSTĘP PREMIUM