Napieralski: Aleksander Kwaśniewski mnie namawiał. Kwaśniewski: Ryzyko. Trzeba pomóc

- Aleksander Kwaśniewski przeprowadził ze mną bardzo długą rozmowę. Namawiał mnie serdecznie do startu - mówi w rozmowie z radiem RMF FM Grzegorz Napieralski. - Wziął na siebie ogromne ryzyko. Trzeba mu pomóc - mówi Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie na wyborcza.pl.

- Przed samym wylotem do Stanów Zjednoczonych Aleksander Kwaśniewski przeprowadził ze mną bardzo długą rozmowę, gdzie namawiał mnie serdecznie do tego startu. Wiele osób namawiało mnie, żebym to zrobił dla ratowania lewicy w Polsce - mówi w rozmowie z RMF FM Grzegorz Napieralski.

Kwaśniewski: Trzeba pomóc

Aleksander Kwaśniewski deklaruje, że pomoże liderowi SLD w kampanii. - Decyzja dla Napieralskiego nie była łatwa. Ale od tego są szefowie partii. Tak samo się stało w PSL - kandyduje Waldemar Pawlak. Tak się pewnie stanie w PiS. Doceniam, że po stracie wybitnych polityków lewicy wziął na siebie tę odpowiedzialność. Z punktu widzenia logiki partii to jest uzasadnione. Ale z punktu widzenia logiki wyborczej nie jest to kandydat, który mógłby rozszerzać paletę wyborczą SLD. Napieralski podjął też ogromne ryzyko i trzeba mu pomóc - powiedział Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z wyborcza.pl>>

Twarzą kampanii: Arłukowicz

Znaczącą rolę w kampanii Napieralskiego ma odegrać także Bartosz Arłukowicz. Jak podkreśla rzecznik SLD Tomasz Kalita, Arłukowicz ma być jedną z twarzy kampanii .

Grzegorz Napieralski zbiera podpisy pod swoją kandydaturą

- Bartosz Arłukowicz chce pracować w tej kampanii wyborczej, chce startować razem ze mną i pomagać. Czy to będzie znacząca rola, ogłosimy w poniedziałek - skomentował w RMF FM Napieralski.

- Bardzo bym chciał, żeby był najważniejszą postacią w tym sztabie wyborczym. Wszystko zależy oczywiście od Bartka, od jego wizji tej kampanii. Długo wczoraj rozmawialiśmy na ten temat u mnie w domu i myślę, że będzie dobry pomysł i Bartosz będzie bardzo aktywny dodał.

Napieralski pytany, czy zrezygnuje z szefowania partii, jeśli wynik w wyborach będzie fatalny, zapewnia: - Będzie dobry wynik, będzie dobra kampania wyborcza. Będzie pokazana całkowicie inna wizja Polski, wizja przyszłości.

Napieralski się tłumaczy

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

DOSTĘP PREMIUM