Szeremietiew: Klich powinien odejść

Gdyby służby podległe ministrowi obrony narodowej Bogdanowi Klichowi zrobiły wszystko jak należy, katastrofy prawdopodobnie by nie było - powiedział były wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew w wywiadzie dla dziennika "Polska". Zdaniem Szeremietiewa, sytuacja w polskiej armii jest zła i minister Klich powinien podać się do dymisji.

-To kwestia tzw. odpowiedzialności politycznej, bo doszło do tragedii, za którą niewątpliwie minister obrony narodowej częściowo ponosi odpowiedzialność - powiedział były wiceszef MON.

Romuald Szeremietiew podkreślił, że katastrofa była następstwem tego, iż podporządkowane ministrowi instytucje nie wykonały właściwie swoich zdań. Rozmówca dziennika "Polska" zwrócił uwagę, że za transport najważniejszych osób w państwie odpowiada jednostka wojskowa podległa ministrowi obrony narodowej.

Szeremietiew dodał, że lotnisko, na którym miał lądować prezydent, powinno zostać wcześniej sprawdzone przez polskie służby.

Były wiceszef MON zwrócił też uwagę, że Bogdan Klich zaniedbuje wiele spraw kluczowych dla polskiej armii - takich, jak choćby szkolenie pilotów. Szeremietiew podkreślił, ze minister Klich podaje sprzeczne informacje co do tego, ile pieniędzy przeznacza się na paliwo do samolotów wojskowych i i tego, ile godzin lotów szkoleniowych mają zaliczyć piloci.

TOK FM PREMIUM