Komitet wyborczy Napieralskiego zgłosił się do PKW [WIDEO]

Do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosił się komitet wyborczy Grzegorza Napieralskiego. To 15 komitet, który chce wystawić swojego kandydata w czerwcowych wyborach prezydenckich. Grzegorz Napieralski jest przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"Jestem jedynym kandydatem, który nie musi podpisywać oświadczenia lustracyjnego"

Około południa do PKW zgłosiły się komitety wyborcze Andrzeja Olechowskiego, Zdzisława Jankowskiego i Józefa Wójcika, po południu - Zdzisława Podkańskiego. Termin zgłaszania komitetów mija o 16.15.

Wcześniej zgłoszono kandydatury: Bronisława Komorowskiego, Waldemara Pawlaka, Marka Jurka, Andrzeja Leppera, Janusza Korwin-Mikkego, Kornela Morawieckiego, Bogusława Ziętka, Bogdana Szpryngiela, Romana Sklepowicza i Ludwika Wasiaka. Komitet wyborczy może utworzyć minimum 15 osób, mających uprawnienia do głosowania. Do zawiadomienia o powstaniu komitetu trzeba dołączyć - oprócz tysiąca podpisów z poparciem - zgodę kandydata na powołanie komitetu, zgodę na kandydowanie, a także oświadczenie lustracyjne kandydata - a jeśli już je złożył - informację, kiedy i gdzie to zrobił. Jeżeli wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji komitetu wyborczego będą prawidłowe, PKW w ciągu trzech dni podejmie uchwałę o jego rejestracji.

DOSTĘP PREMIUM