Wybory 2010. Dwóch kandydatów na szefa sztabu Waldemara Pawlaka

Waldemar Pawlak zapowiedział, że szefem jego sztabu będzie Stanisław Żelichowski, szef klubu parlamentarnego PSL, bądź Ewa Kierzkowska, wicemarszałek Sejmu.

Pawlak jest kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach prezydenckich. Lider ludowców przekonuje, że na kampanie wyborczą wyda "niedużo" i będzie stawiał na bezpośredni kontakt z wyborcą. Waldemar Pawlak zadeklarował, że proponuje wizje prezydentury na miarę XXI wieku. Jego zdaniem głowa państwa powinna wykorzystywać wszelkie formy kontaktu z obywatelami w tym możliwości jakie daje Internet.

Według Waldemara Pawlaka, nowy prezydent powinien m.in. gwarantować utrzymanie dobrego systemu prawnego. Zdaniem kandydata PSL w tej chwili najistotniejszym problem jest praca i gospodarka.

Wicepremier Pawlak zapowiedział, że w czwartek i piątek będzie chciał się spotkać z innymi kandydatami na prezydenta z ugrupowań parlamentarnych. Podczas spotkań ma przekazać informacje o szczegółach porozumienia gazowego z Rosją Wyjaśnił, że chodzi o to, by mieli oni pełną wiedzę na ten temat i nie popadali w skrajności w swoich wypowiedziach, bazując na podejrzeniach, przypuszczeniach czy insynuacjach.

Przedstawienie politykom pełnej dokumentacji w tej sprawie powinno, zdaniem Waldemara Pawlaka, dobrze wpływać na jakość debaty wokół tego problemu.

TOK FM PREMIUM