Wybory 2010. Sondaż: Komorowski daleko od wygrania w pierwszej turze

Większość badań wykazuje, że Bronisław Komorowski ma wielkie szanse na wygranie już w pierwszej turze. Jednak według najnowszego sondażu OBOP-u dla ?Faktu?, brakuje mu sporo do tego. W dodatku w drugiej turze nie musi gładko pokonać Jarosława Kaczyńskiego.

Według sondażu różnica w poparciu między Bronisławem Komorowskim i Jarosławem Kaczyńskim wynosi tylko 10 proc. Inne sondaże wskazują, że jest ona dużo większa. "Gazeta Wyborcza" podaje, że może wygrać już w pierwszej turze .

W badaniu marszałek Sejmu zdobył 37 proc. głosów ankietowanych, a prezes PiS 27 proc. Za nimi długo nic. Trzeci - Grzegorz Napieralski z SLD - może liczyć na 4 proc. głosów, Andrzej Olechowski na 3 proc, Andrzej Lepper i Waldemar Pawlak na 2 proc, a Marek Jurek i Janusz Korwin-Mikke na 1 proc.

Aż 17 proc. badanych nie wie jeszcze na kogo odda swój głos. Jest więc o co walczyć. Dodatkowe procenty poparcia mogą umożliwić Komorowskiemu wygranie w pierwszej turze. Natomiast dalszym kandydatom poprawić wynik.

Według sondażu, drugiej turze wyborów wygrywa pewnie Komorowski. 52 proc. badanych wskazało, że go popiera. Na Kaczyńskiego głos oddałoby 34 proc. badanych. Jednak aż 14 proc. badanych jeszcze się waha.

DOSTĘP PREMIUM